ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Jak wybrać rodzaj podkładu przy kupnie tapety

Tapety na ścianie mają sporo plusów, dlatego też ich popularność od pewnego czasu systematycznie wzrasta. Z pewnością w dużej mierze przyczyniają się do tego nowoczesne podkłady, lecz również i możliwość zakupu takich tapet w internetowych sklepach.

Takie rozwiązanie jest wygodne i praktyczne, można odwiedzić jakiś sprawdzony tapeta do pokoju młodzieżowego sklep, poszukać odpowiedniego motywu, zdecydować się na podkład i po paru dniach dostaje się do domu zamówienie. Aktualnie klienci do wyboru mają parę rodzajów podkładów, które się od siebie różnią właściwościami i ceną.

Najtańsze są podkłady wykonane z papieru. Ich dużą zaletą jest łatwość naklejania i ładne odwzorowanie kolorów, ale nie będą się one nadawały do pomieszczeń z dużą wilgotnością i nie można ich zmywać. Flizelinowe tapety posiadają od wewnętrznej strony flizelinową warstwę, przez co mają większą grubość i wyśmienicie maskują wszelkie nierówności na ścianach. Często mają też warstwę odporną na zmywanie, przez co będą się sprawdzać w miejscach o większym ryzyku zabrudzenia.

Najdroższe są tapety na podkładach winylowych, ale mają one też najlepszą jakość. Po pierwsze bardzo dobrze oddają barwy – każda tapeta mural do sypialni przez wiele lat będzie cieszyła wzrok pięknym motywem, bez ryzyka zbladnięcia. Ale też są bardzo odporne na działanie wody, dzięki czemu sprawdzą się doskonale takich pomieszczeniach łazienki czy kuchnie. Zamawiając tapetę warto również pomyśleć o odpowiednim kleju, bo nie każdy do każdego podkładu się nadaje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY