ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Nieruchomości

W jakich przypadkach sprawdzają się napędy z silnikiem i motoreduktory

Urządzenia mechaniczne przeważnie potrzebują do swojej pracy jakiegoś napędu. W rozwiązaniach tradycyjnych będą to zasilane prądem silniki Promotor, które w połączeniu z właściwie dobraną przekładnią sprawiają, że całość poprawnie pracuje.

Napędy z silnikami cieszą się ogromną popularnością, możliwości jeśli chodzi o ich zastosowanie są bardzo szerokie, lecz w niektórych sytuacjach konstruktorzy zaczynają wybierać jakieś inne rozwiązania. Jednym z ciekawszych są motoreduktor promotor, które w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami posiadają szereg zalet. Przeciętny mechanizm motoreduktora składa się z elektrycznego napędu i kompaktowej mechanicznej przekładni.

Dzięki temu, że całość umieszczono w jednej obudowie, to zajmuje znacznie mniej miejsca, a oprócz tego nie trzeba się już zajmować projektowaniem mechanizmu zębatek. Motoreduktory są dostępne w dużej ilości rodzajów, które się różnią prędkością nominalną, momentem obrotowym oraz pozycją pracy. Dzięki temu przy projektowaniu można wybrać jeden z dużej ilości dostępnych w katalogu, co znacznie ułatwia całość procesu.

Co oczywiste motoreduktor promotor w niektórych zastosowaniach się nie sprawdzi, między innymi przy przenoszeniu dużej prędkości obrotowej albo mocy, wówczas rozwiązania tradycyjne zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Spora ilość modeli motoreduktorów jest przeznaczonych do pracy w trudniejszych warunkach. Wówczas na przykład będą one posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub jakieś inne elementy wyposażenia, które pozwolą na taką pracę, bez ryzyka uszkodzenia całego podzespołu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY