ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Czy warto wykupić ubezpieczenie dla zwierzęcia domowego

Wzięcie do domu kota czy psa to wzięcie również odpowiedzialności za niego. Zwierzęciu trzeba bowiem zapewnić wodę i jedzenie, dopilnować jego higieny, a jeśli okaże się to niezbędne zająć się również odpowiednim leczeniem. Z są związane jakieś koszty, które przy wypadku albo chorobie mogą być naprawdę pokaźne. Z tego też powodu posiadacze zwierząt coraz częściej zastanawiają się nad zakupem polisy ubezpieczeniowej, która by w takim przypadku mogła znacznie pomóc.

Jak się okazuje, ubezpieczenie kota online zaczyna być dostępne w coraz większej ilości towarzystw ubezpieczeniowych. Wprawdzie póki co kupić ją można wyłącznie w formie dodatku do innego ubezpieczenia, ale dobrze, że takie możliwości w ogóle się pojawiły.

W zależności od firmy ubezpieczeniowej, polisa na zwierzęta obejmować będzie różne ryzyka. Z reguły jest to możliwość leczenia przy wypadku albo chorobie, koszty uśpienia czy też kradzież. Bardzo przydającą się i wartą zainteresowania możliwością jest ubezpieczenie OC. W sytuacji, kiedy zwierzę narobi jakiś szkód lub ugryzie kogoś, to odszkodowanie z takiego zdarzenia zostanie wypłacone przez ubezpieczyciela.

Standardowe ubezpieczenie psa online to wydatek w okolicach stu złotych na rok, tak więc już po jednym nieplanowanym odwiedzeniu weterynarza się ono zwróci. Co istotne, polisą mogą zostać objęte nie tylko koty i psy, lecz również wiele innych zwierząt. W wielu firmach ubezpieczeniowych będą to ptaki i rybki, ale jeśli zacznie się dobrze szukać, to znajdzie się również polisy na świnki morskie, chomiki, króliki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY