ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Dzisiejsza psychologia- kiedy tak właściwie warto udać się po wsparcie?

Współczesny świat wymaga współpracy psychologów z coraz młodszymi pacjentami. Niesłychanie nieraz są to dzieci, będące nawet w wieku przedszkolnym. Przyczyny wizyt dzieci u psychologa są wybitnie przeróżne – ma prawo to być choroba, jaką jest zespół ADHD, opóźnienie w rozwoju, zakłócenia po traumatycznym przeżyciu, komplikacje z mówieniem i dziesiątki innych wydarzeń, jakie miały wpływ na psychikę dziecka.

Psycholog pracuje równolegle z dziećmi i ich rodzicami – wypróbuj terapia indywidualna radom. Psycholodzy dziecięcy pracują w wielu położeniach – w poradniach psychologicznych, w szkołach i w poradniach niepublicznych. W trakcie ustalania terminu pierwszej wizyty trzeba się spytać, czy na pierwsze spotkanie przyjść z dzieckiem, czy bez niego. Zdarza się, iż pierwszy kontakt polega na rozmowie z rodzicami, na przeprowadzeniu wyśmienitego wywiadu, omówienie problemu, założenie celu i przygotowanie się do dalszej pracy z dzieckiem. Im znacznie bardziej złożony kłopot, tym prawidłowiej wypada się do niego przygotować.

Poprawnie, gdyby rodzice spisali sobie wszystkie problemy, wątpliwości, pytania, im więcej detali podadzą na pierwszym spotkaniu, tym porządniej psycholog przygotowuje się do pracy z dzieckiem. Nie można na początku określić, jak wielu spotkań będzie wymagała terapia. Na ogół, po kilku spotkaniach z dzieckiem, psycholog omawia postępy terapii z rodzicami, Ci z kolei przekazują doktorowi własne spostrzeżenia – na tej podstawie podejmowana jest wspólna decyzja, co do dalszego działania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY