ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Oddziaływanie oczyszczające białej szałwii

Cechy zdrowotne białej szałwii były już wiele lat temu udowodnione w badaniach naukowych. Można o nich przeczytać także na stronie GoldenTeacher. Zioło to oddziałuje przeciwutleniająco, a także wspomaga leczenie dowolnych schorzeń bakteryjnych i wirusowych. biała szałwia uwalnia też jony ujemne, neutralizujące jony dodatnie aktywne w powietrzu. Mogą one powstać między innymi z pleśni albo z sierści zwierząt domowych. Z tego powodu też zmniejsza ryzyko pojawienia się schorzeń układu oddechowego lub uczuleń.

Korzystny wpływ białej szałwii potwierdzony został w wielu badaniach naukowych. Potwierdzono, że biała szałwia może być pomocna w profilaktyce chorób wywołujących nowotwór. Ma także oddziaływanie zmniejszające stany zapalne oraz przeciwbakteryjne. Niektóre z badań ukazały również, że w roślinie tej można znaleźć związki chemiczne biorące odpowiedzialność za zminimalizowanie stresu a także poprawę samopoczucia. Kiedy zapali się kadzidło w sypialni, to można uwolnić się od napięcia i od niepokojów. Można też zauważyć poprawę, jeśli chodzi o jakość snu.

Na portalu wskazane jest także, w jakich miejscach białą szałwię można nabywać. Będą to: sklepiki zielarskie, punkty sprzedaży oferujące wyroby z aromaterapii, jak i sklepy ezoteryczne. Liście białej szałwii są związywane w pęki, czyli wystarczy je umieścić w naczyniu uodpornionym na ogień i zapalić. Biała szałwia ma słusznie przypisywanych tak wiele cennych właściwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY