ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Wkład do kominka z żeliwa czy stali – jaki lepiej się sprawdzi

Wybór odpowiedniego wkładu kominkowego nie jest taką prostą sprawą, jak początkowo może się wydawać. W sprzedaży jest wiele wkładów, które różnią się od siebie materiałem, wielkością i parametrami, tak więc ktoś mało obeznany z tematem może się łatwo pomylić. Przede wszystkim pamiętać należy o tym, żeby wkłady kominkowe kratki dobierać do powierzchni domu oraz roli, które mają spełniać.

W szczególności ważne jest to wtedy, gdy służyć one mają dodatkowo jako źródło ogrzewania, wtedy prawidłowe wybranie parametrów ma kluczowe znaczenie. Bardzo ważne przykładowo jest, jak dużą ogólną sprawność będą miały wkłady kominkowe Hajduk i jak długo trzymają ciepło. To w pierwszej kolejności wpływa na komfort użytkowania, ale też i na koszty związane z opałem. Przyjęte jest ogólnie , że sprawność kominka nie powinna być mniejsza niż siedemdziesiąt procent, natomiast czas utrzymywania ciepła wynosić powinien przynajmniej dziesięć godzin.

Jeżeli te wskaźniki będą niższe, to jeżeli nawet znalezione wkłady kominkowe kratki bardzo się spodobają, to jednak należy poszukać jakiś innych modeli. Jeśli chodzi o wygląd klienci również mają kilka opcji do wyboru. W sklepach dostępne są bowiem dwa główne rodzaje takich wkładów, czyli żeliwne i stalowe. Wkłady kominkowe Defro z żeliwa są eleganckie i masywne, bardzo ładnie się prezentują we wnętrzach, lecz podczas ich użytkowania pilnować należy aby nie popękały. Problemu takiego nie będzie ze stalowymi wkładami, które oprócz tego dają znacznie więcej możliwości jeśli chodzi o wzornictwo.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY