ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Jakie są typy pieców stosowanych w saunach, jak je wybrać

O tym, jakie zalety ma korzystanie z saun, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Bardzo dobrze wiedzą o tym mieszkańcy Skandynawii, którzy przez regularne korzystanie z saun cieszą się świetnym zdrowiem i kondycją. W naszym kraju w wielu miejscach skorzystać można z suchych lub mokrych saun, ale przeważnie wiązać się to będzie z potrzebą wyjścia z domu. Ale jeśli ktoś będzie mógł wygospodarować jakieś nieduże pomieszczenie w swoim domu, to pomyśleć może o tym, aby taką saunę mieć u siebie.

Tak naprawdę wcale to nie jest bardzo kosztowne, ponieważ całość zamyka się przeważnie w kilkunastu tysiącach złotych, a praktycznie wszystkie prace wykona się zaledwie w jeden dzień. W naszym kraju działa wiele firm mających w ofercie sauny na wymiar, co pozwala dopasować wszystko do indywidualnych oczekiwań. Przede wszystkim trzeba w swoim domu przeznaczyć na saunę jakieś pomieszczenie. Musi być ono dobrze zaizolowane, żeby nie tracić niepotrzebnie ciepła. Ogrzewanie wnętrza wykonać można dwoma sposobami.

Tradycyjnie sauny są opalane drewnem, jednak w ostatnich czasach coraz popularniejsze zaczynają się robić piece do saun elektryczne. Dają one dużo więcej wygody, ponieważ nie ma pilnowania tego, żeby cały czas był ogień w palenisku. Oczywiście należy również pomyśleć o odpowiednich akcesoriach, które pozwolą w pełni się cieszyć takim saunowaniem. Na pewno przyda się higrometr i termometr, ale także pomyśleć warto o wiaderku na wodę i czerpaku. Te akcesoria można kupić odwiedzając jakiś porządny sauny sklep i zamawiając tam wszystko co potrzebne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY