Modnie, uroda

W jaki sposób dobrze przygotować paznokcie do zabiegu manicure

Wiele kobiet bardzo chętnie ozdabia posiadane paznokcie. W dalszym ciągu dużą popularnością się cieszą rozmaite lakiery, które można dostać w niezliczonej ilości odcieni i kolorów. Dużą zaletą takich lakierów jest to, że łatwo je można nałożyć samemu, bez potrzeby udawania się do jakiegoś gabinetu. Lecz panie chętnie się też decydują na rozmaite nakładane czy naklejane paznokcie, przykładowo hybrydowe. Jeżeli zrobi się je dobrze, to świetnie się będą prezentować przez kilka tygodni, a kluczowe w całym procesie będzie przygotowanie w odpowiedni sposób płytki paznokci. Jeżeli znajdować się na nich będzie lakier, to obowiązkowo należy go ściągnąć, tak samo jak wszystkie inne zanieczyszczenia, jakie by mogły negatywnie wpłynąć na jakość klejenia.

Z takich też powodów nieodzownym elementem przy przygotowaniach jest dokładne wyczyszczenie paznokci, a najlepiej będzie się do tego nadawał dobry zmywacz do paznokci. Aktualnie dostępnych jest kilka rodzajów zmywaczy, z tego też powodu za każdym razem należy dobrać odpowiedni do potrzeb. Tradycyjne zmywacze, stosowane od dawna, najczęściej zawierają w składzie sporą ilość acetonu. Substancja ta radzi sobie bardzo skutecznie z większością lakierów, lecz podczas jej stosowania zachować należy dużą ostrożność. Aceton jest bowiem nieco agresywny, i przy delikatniejszych paznokciach może spowodować jakieś ich uszkodzenia.

Nie wszystkim będzie też odpowiadał jego wyrazisty, mocny zapach. Na szczęście jeśli potrzebny będzie jakiś łagodniejszy zmywacz do paznokci, to również będzie kilka możliwości. Tego typu zmywacze zawierają w swoim składzie octan etylu lub butylu, związki nie są tak mocne, lecz w duże części przypadków w zupełności wystarczą. Jeżeli paznokcie należy przygotować pod manicure hybrydowy, to należy zwrócić uwagę na to, aby użyty zmywacz nie zostawiał żadnej powłoki. Taka mogłaby bowiem zmniejszyć przyczepność lakieru, i w efekcie później odpadanie tego, co się naklei. W sklepach znajdzie się bez problemów zmywacze przeznaczone właśnie pod hybrydy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY