ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Torby ekologiczne bawełniane – z jakiego powodu musisz wyłowić taki rodzaj torby?

Zaśmiecanie środowiska tonami odpadów jest znacznym kłopotem ekologicznym. Jest coraz mniej miejsc, w których jesteśmy w stanie gromadzić śmieci, właśnie dlatego ważne jest powtórnie wykorzystania wszystkich surowców, jakie nadają się do recyklingu, a również obfity znaczenie ma redukcja ilości śmieci trafiających na śmietniska. W jaki sposób jednakże to zrobić? Po pierwsze widząc na ulicy osobę rozdającą ulotki omijajmy ją obszernym łukiem lub ewentualnie po prostu dziękujmy za ulotkę reklamową.

To naturalnie dzięki temu nie trafi ona po kliku sekundach do kosza, a ulotkarz oraz tak ma opłacane za godzinę pracy, a nie zależnie od ilości rozdanych materiałów reklamowych. Wpływ na fabrykację śmieci mogą także mieć nasze wybory na zakupach. Interesującą opcją jest także na przykład zamiana toreb plastikowych na te ekologiczne – torby bawełniane. Pamiętajmy, że należałoby kupować produkty w pokaźniejszych opakowaniach niż w kilku mniejszych (lepiej nabyć wodę 1,5 litra niż trzy małe wody 0,5 litra w trzech flaszkach bądź też jeden obszerny proszek do prania zamiast paru mniejszych w samodzielnych kartonikach).

Zwracajmy uwagę na opakowania – nie kupujmy towarów bezcelowo zapakowanych lub z nie nadających się do recyklingu półproduktów. Ważna jest również odporność produktu, albowiem poprawniej jest zainwestować w droższy towar, który posłuży nam kilka lat niż w taki, który za rok trafi na śmietnik. Coraz więcej osób intryguje się ekologią. Objawia się to między innymi wypełnionymi pojemnikami na odpady nadające się do ponownego wykorzystania.

Do zasobników rzucamy ledwie szkło opakowaniowe w postaci szklanych flaszek, słoików oraz zapakowań po kosmetykach. Żadne odmienne nie wchodzi w grę, bo nie może być poddawane recyklingowi (np. lustra, szyby czy inne typy szkła płaskiego, szklanki, kieliszki, naczynia żaroodporne, porcelana, okulary, żarówki czy świetlówki). Pamiętać należy również, by kasować szkło do należytych pojemników – szkło chromatyczne do zielonych, tudzież achromatyczne do białych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY