ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Szerszenie na działkach oraz w mieszkaniach – w jaki sposób z nimi walczyć?

Każdy z nas adoruje siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na barwne, delikatne motyle, unoszące się nad kwieciami, roślinami. Obecność motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie użytkowana jest chemia, nie uświadczymy tych ładnych owadów.

Na terenach Polski, w różnych regionach występuje około 150 typów motyli dziennych, a aby ich mieć jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować wybitnie łatwe zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy więc tak dopasować rośliny, żeby motyle po prostu miały co jeść. Motyli krzew to roślina ulubiona przez motyle, jej zapach i znacząca ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, jakie jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle bardzo ochoczo korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników rodzaju usuwanie myszy i szczurów. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka również wabią tych pięknych gości. Ze względu na fakt, iż wiele owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozkwitu stają się szkodnikami. Najważniejszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w którym nie tylko motyle, ale oraz inne owady odnajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są doskonałe w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie zadbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą prostą.

Należałoby jest wcześniej zasięgnąć wiadomości, jakie ułatwią nam zagospodarowanie powierzchni. Każde drzewko oraz kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszelkie ubóstwiają być polewane kolosalną ilością wody. Gleba tutaj również odgrywa obszerne znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy tak właściwie musimy zamówić ziemie, która zagwarantuje naszej idealnej roślinności prawidłowy rozwój oraz przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY