ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Odśnieżanie dachów – o czym należy nie zapominać?

Decydując się niemniej jednak na autonomiczne odśnieżanie dachów należałoby zapamiętać kilka podstawowych wskazówek bezpieczeństwa. Przenigdy nie pracuj samodzielnie – w pobliżu zawsze powinien być ktoś, kto przybędzie Tobie na ratunek, jeśli będzie to konieczne. Bez względu od warunków, w jakich odbywa się odśnieżanie dachów Warszawa należy poświęcić kilka minut na rozgrzanie ciała, zanim zacznie się pracę. Najpewniej jest usunąć śnieg stojąc na ziemi za poparciem szczególnego narzędzia z teleskopowym uchwytem. Czasami wypada tylko wykluczyć śnieg oraz sople nagromadzone na krawędzi dachu, by pozbyć się kłopotu.

Konieczne jest podjęcie środków ostrożności przeciwko kresom. Należy użyć szelek bezpieczeństwa przymocowanych do silnego punktu zakotwiczenia, takiego jak np. komin. Ważne jest by używać tylko plastykowych łopatek do eliminowania śniegu z dachu, bo metalowe narzędzia z ostrymi bądź tnącymi krańcami mogą spowodować jego istotne uszkodzenie. Odradzane jest usuwanie aż do zeszłego płatka śniegu! Istotne jest pozostawienie warstwy śniegu około 10 do 15 cm, aby zapobiec uszkodzeniu membrany hydroizolacyjnej.

Kasując śnieg należy też się upewnić, iż żaden pieszy nie będzie potencjalnie trafiony zrzucanym z dachu śniegiem. W tym celu, jeżeli to niepotrzebne – należy zaznaczyć obszar za pomocą taśmy ostrzegawczej. Po zakończeniu usuwania pod nieprzeciętnym casusem nie przynależy skakać z dachu na stos śniegu – wolno zostać poważnie rannym przez upadek na słup, kawałeczek lodu lub dowolny inny zapomniany przedmiot.

Rozstrzygając się na skorzystanie z pełnej oferty wolno cieszyć się całym przepychem, bo zawodowcy zajmują się wszystkim od początku do końca. Nie tylko usuwanie pokrywy śnieżnej z danej powierzchni, lecz również jej właściwe pryzmowanie, a na końcu wywożenie wchodzi w skład pełnej oferty. Dopuszcza to radować się każdego dnia spokojem oraz przepychem, a również czystym dachem nie zagrażającym ani ludziom ani ich całkowitemu środowisku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY