ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Pozostale

Niekorzystne doznania po zażywaniu substancji psychoaktywnej

Niekorzystne doznania po przyjęciu substancji psychoaktywnej nie są w końcu zjawiskiem wydarzającym się rzadko, wobec czego nie jest zaskakujące, że wiadomości w ich temacie pojawiły się na portalu. Każdy badtrip bezsprzecznie będzie przez długi czas wspominany przez osobę, która go doświadczy, czyli opłaca się w pierwszej kolejności dbać o własny stuprocentowy komfort. Mimo tych bad tripów wiele osób dalej przyjmuje środki odurzające i wskazują na swoje przeżycia na dowolnych forach w sieci.

Powstały także badania o charakterze naukowym na ten temat, ukazujące, że bad tripy zwykle mogą podzielić się na 3 kategorie: przeżycia niekorzystne, objawy wytwórcze a także zaprzeczenie.

Zwykle tripy po zażyciu narkotyku są przyjemne, jednak bad tripy przydarzają się równie często. Nie można de facto ustalić, w jaki sposób dany halucynogen będzie oddziaływać na konkretną osobę. Objawy po zażyciu środka mogą być przeróżne. W wersji łagodnej mogą to być przygniatające rozmyślania aż do wersji rozbudowanej, kiedy to dojdzie do trudnych do pozbycia się halucynacji, jakie mogą doprowadzać nawet do wypadków lub zagrożenia życia.

Bad trip jest indywidualnym doznaniem i z tego powodu nie należy zażywać narkotyków, a już z pewnością nie wtedy, {gdy|kiedy| jest się w ciężkim stanie. Warto przełożyć to na inny czas. Odczucie to może być efektem nieodpowiedniego set and setting, a więc negatywnego nastawienia psychicznego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY