ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Najważniejsze parametry urządzeń do cięcia styropianu

Firmy które się zajmują ocieplaniem budynków korzystają bardzo często ze styropianu, który niejednokrotnie trzeba przycinać na odpowiedni rozmiar. Można to oczywiście zrobić to jakąś piłką lub nożem, ale przy większej ilości na pewno to zajmie sporo czasu. Dlatego też lepszą opcją będzie jakaś maszyna do cięcia styropianu, która umożliwi szybko i sprawnie realizować te prace.

Podczas wyboru takiego urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze całość powinna być trwała i solidna, bo musi skutecznie pracować bez względu na warunki. Istotna także będzie łatwość i prostota obsługi, tak żeby cięcie styroduru wykonywać mogły osoby nie posiadające zbyt dużej praktyki w tego typu pracach.

Jeżeli chodzi o techniczne aspekty, to tu należy zwrócić swoją uwagę na szerokość roboczą, bo różne urządzenia mogą ją mieć różną. Dobra gilotyna do cięcia styropianu posiadać także będzie funkcję cieniowania styropianowej płyty w poziomie. Jest to funkcjonalność bardzo praktyczna, bo wtedy można wykonywać warstwy ocieplenia dokładnie o takiej grubości, jaka będzie potrzeba.

Sprawdzone tego typu urządzenia powinny obsługiwać co najmniej 26 centymetrów, bo wówczas stosować je będzie można do wszystkich płyt dostępnych na rynku. Planując zakup takiego urządzenia warto także zwrócić uwagę na dostępność części zamiennych i akcesoriów. Wtedy jeżeli nawet do wymiany będzie drut oporowy lub jakiś inny element, to bez problemów można będzie wszystko zakupić bez niepotrzebnego przestoju w pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY