ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Fizjoterapia – najczęściej stosowane zabiegi lecznicze

Nieprzewidziana kontuzja dotknąć może każdą osobę. Wcale nie trzeba uprawiać jakiegoś sportu, bowiem nawet wchodząc po schodach można poważnie skręcić kostkę. Czasem także rodzaj pracy jest źródłem problemów z mięśniami i stawami, na przykład one sztywnieją. We wszystkich przypadkach, gdy coś się dzieje z narządem ruchu, niezwykle przydatna jest fizjoterapia Poznań.

Doświadczeni fizjoterapeuci za pomocą zabiegów i ćwiczeń są w stanie zdecydowaną większość pacjentów postawić do pionu, często bardzo dosłownie. O wyborze metod rehabilitacji przede wszystkim będzie decydował rodzaj problemów, bowiem w każdym przypadku co innego może być potrzebne. Przede wszystkim niezwykle istotną rolę odgrywają rozmaite fizyczne ćwiczenia.

Część z nich ma na celu dobrze rozciągnąć mięśnie i ścięgna, żeby przywrócić im odpowiednią elastyczność i wyeliminować problemy z bólami. Inne wzmacniają kończyny po kontuzji, co szybciej pozwala powrócić do odpowiedniej aktywności, a jednocześnie chroni przed ryzykiem ponownego urazu. Ale Poznań fizjoterapia to również rozmaite zabiegi przyspieszające procesy regeneracyjne i mające właściwości przeciwzapalne. Powszechnie wykorzystuje się w nich chociażby lasery, laseroterapia sprawdza się doskonale w czasie leczenia kontuzji, nerwobólów czy mięśniobólów. Laserowe światło o niewielkiej mocy łagodzi symptomy skręceń czy złamań, a poza tym znacząco zwiększa tempo gojenia.

Bardzo popularne również jest wykorzystanie magnetyzmu, co działa przeciwbólowo, łagodząco i przeciwzapalnie. Zarówno pole magnetyczne jak i lasery są w zasadzie nieodczuwalne, przez co nie będą powodować dyskomfortu przy zabiegach. Ten można poczuć podczas terapii prądem. Wykorzystuje się w niej dwie elektrody przyłożone do ciała, między którymi zostaje puszczony prąd o odpowiedniej mocy. Przyspiesza to wchłanianie obrzęków i regenerację mięśni, a dodatkowo działa przeciwzapalnie. Przy większym natężeniu prądu może się pojawić lekkie mrowienie czy szczypanie, lecz nie jest to bardzo uciążliwe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY