ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Czyszczenie laserem jako świetna metoda nieinwazyjnego czyszczenia zabytków

Nowe tynki domów mieszkalnych i innych obiektów niejednokrotnie już po paru miesiącach nie wyglądają dobrze. Duży wpływ na to mają przede wszystkim atmosferyczne warunki, na jakie narażone są tynki, ale też i amatorzy zostawiania po sobie namalowanych sprayem pamiątek. Takie graffiti na murach i ścianach są dużym problemem, szczególnie jeżeli autorzy nie wykazują się specjalnie talentem plastycznym. Lecz aktualnie nie będzie żadnego problemu z ich usunięciem, bowiem ze wsparciem nadchodzi zaawansowana technika.

W przypadku tego typu prac powszechnie wykorzystuje się bowiem lasery, jakie świetnie dają sobie radę z zanieczyszczeniami znajdującymi się na powierzchniach. Takie czyszczenie laserem wykorzystuje zjawisko tak zwanej ablacji laserowej, to znaczy odparowywania zanieczyszczeń pod działaniem dostarczonej przez promień energii. Dzięki odpowiedniemu układowi sterowania pracownik może bardzo dokładnie ustawić moc wiązki, przez co powierzchnia nie zostanie nagrzana i nie ulegnie uszkodzeniu.

W przypadku elewacji tego typu rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza, gdyż pozwala na punktowe usuwanie farby, bez potrzeby używania środków chemicznych czy ściernych. Lasery są urządzeniami przenośnymi, przez co dowiezione one mogą być w dowolne miejsce, gdzie jest potrzeba wyczyszczenia ścian. Mają nieduże zapotrzebowanie na energię elektryczną, i nie będą potrzebować ani jakiejkolwiek dodatkowej instalacji, ani też materiałów.

Czyszczenie odbywa się przy pomocy laserowego promienia, przez co nie będzie bezpośredniego kontaktu fizycznego z powierzchniami. Co ważne, ceny za czyszczenie laserowe są bardzo konkurencyjne w porównaniu z innymi metodami, a zalety takiego rozwiązania są naprawdę duże. Z propozycji firm oferujących takie usługi korzystają bardzo chętnie mieszkańcy domów prywatnych, lecz niejednokrotnie też zarządcy nieruchomości i spółdzielnie. Laserowa technika cały czas zyskuje na popularności, i z powodu swoich licznych zalet raczej zmieniało się to nie będzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY