ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Modnie, uroda

Zmieniające się odmiany komunikowania z psychologiem – wizyty zdalne

W obliczu zachodzących zmian na całym świecie następuje dużo różnego typu przeobrażeń w większości sfer życia człowieka. To też dotyczy aktywności psychologów, jacy przystosowują się do innowacyjnych czasów oraz wychodzą naprzeciw pacjentowi. Mianowicie chodzi o to, że wielu z nich proponuje usługi poprzez internet, widząc w tym swoją szansę na szybsze dotarcie do potencjalnego konsumenta.

W tej sytuacji psycholog może szybko się skontaktować z kimś, kto mieszka paręset kilometrów dalej. Tak jak widać, w tych okolicznościach problem odległości nie istnieje. Ten sposób komunikowania może równocześnie wynikać stąd, że dla pacjenta nie jest łatwo odsłonić się przed psychologiem w celu opowiedzenia o swoich komplikacjach, jako że to stanowi przeważnie nadzwyczaj stresujące przeżycie. Równolegle to rozwiązanie – komunikacja przez internet -wiąże się z wieloma korzyściami. Z całą pewnością świadczy wygodę, gdyż pacjent nie musi opuszczać domu, innymi słowy miejsca, jakie porządnie zna, ani jakoś przede wszystkim przygotowywać się do spotkania.

Prócz tego może czuć się bardziej anonimowo, co najczęściej skłania do większej śmiałości, aby opowiedzieć wprost o głęboko skrywanych sprawach, krępujących, wstydliwych problemach, albowiem w czasie całego spotkania pacjent może zakamuflować się za nieprzenikliwym parawanem monitora komputera. I dopiero w następnej kolejności bywa, że pacjent podejmuje decyzję o zmianie sposobu leczenia. O ile w sporych miastach, przykładowo – psycholog radom, nie ma z tym większego kłopotu, czego niestety nie da się powiedzieć o mniejszych miejscowościach. Tak w następstwie tego to też ma prawo być powód, dla jakiego tak wielu wybiera internet. W ten sposób jest o wiele łatwiej oraz wygodniej dotrzeć do psychologa, głównie komuś, kto pochodzi z małej miejscowości, a pragnie pomocy czy też porady.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY