ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Pozostale

W jaki sposób zatroszczyć się o silnik w aucie bądź quadzie? Ceramizery i inne dodatki

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że kiedy zbliżą się zima musimy zmienić opony z letnich na zimowe, to obowiązek wszystkich kierowcy, od jakiego zależy bezpieczeństwo na drodze nie jedynie nas oraz naszych pasażerów, niemniej jednak także innych użytkowników kosztowny. To kwestia łatwa oraz niezaprzeczalna, niemniej jednak zostaje jeszcze jedna sprawa – jeśli zamierzamy dopiero zakupić opony, to jakie powinnyśmy wybrać? Czy ma to jakieś szczególne znaczenie? Otóż ma – najistotniejsze jest, aby były to opony ogromnej jakości, a nie tanie, kupione okazyjnie podróbki, które wydają się nam niczym nie różnić się od swoich kolegów z wyższej półki.

Dla amatora trudno jest rozpoznać, czy opona jest poprawniejsza czy gorsza – w ostateczności wykonane są z tego samego materiału, wyglądają tak samo i godnie nie czujemy różnicy w prowadzeniu.

Pozornie, bo w rzeczywistości różnice są przeciwne, a dla paru złotych naprawdę nie warto nam ryzykować własnego zdrowia a nagminnie nawet życia – wobec tego przetestuj jak wyeliminować zgrzyty przy zmianie biegów. Przy zakupie opon należy więc oddać szczególną uwagę na to po jakim terenie będziemy poruszali się z reguły – wybierać należy je albowiem w głównej mierze pod tym kątem.

Do tego niebezużyteczne jest przemyślenie częstotliwości korzystania z auta. Dylematem dla wielu osób jest także fakt, czy zakupić opony używane czy pionierskie – odpowiedź jest łatwa, żadna użytkowana opona nie dorówna oponie nowatorskiej. Pamiętajmy także o kwestii lepszych i gorszych opon – jeśli zależy nam na najogromniejszym bezpieczeństwie, to zatroszczmy się o to, żeby opony umieszczone na tylnej osi samochodu były lepsze od tych na przedniej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY