ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

W jaki sposób pielęgnować wrzosy oraz azalie?

Do roślin wrzosowatych zaliczamy różaneczniki, wrzosy, wrzośce i azalie. Te pierwsze są ozdoba naszych skwerów późną wiosną. Wrzosy natomiast są symbolem jesieni. Są one dość wymagające w uprawie. Wszystkie kwiaty należące do tej rodziny roślin wymagają półcienistego i spokojnego. Muszą być osłonięte od przeciągów oraz silnych wiatrów, które im szkodzą. Perfekcyjną dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, warto to uczynić przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego i systematycznego podlewania. By woda nie wyparowywała za ekspresowo, warto podsypywać ziemię korą sosnową lub torfem. Będzie to także chroniło roślinę przed niektórymi chorobami. Różaneczniki są florami bardzo wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak oraz na zanieczyszczenia środowiska. Należy poprawnie wybrać miejsce, w którym je posadzimy.

Bez żadnych zahamowań trzeba im dostarczać składników odżywczych z grupy makro oraz mikroelementów. Na zimę obowiązkowo wypada je zabezpieczyć przed zmarznięciem oraz trzeba zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Więcej o wrzosach na wrzos. Kwiaty cebulowe rozkwitają już wczesną wiosną, są trwalsze i o wiele bardziej odporne na zmiany temperatur niż inne rośliny. Ich pielęgnacja żąda sporo pracy, lecz efekt z pewnością jest jej warty. Wiosna jest właściwą porą na sadzenie cebulek, z jakich latem wyrosną piękne kwiaty.

Nim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich rozmieszczenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy chcieli wykopać cebulki. Dobry pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych oraz bylinowych na jednej grządce. Byliny kwitną później, wobec tego kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe oraz kolorowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY