Dom, Ogród

Tapety 3D – dlaczego cieszą się taką popularnością

Jeszcze niedawno wiele osób twierdziło, że klasyczne tapety tracą rację popularność na rzecz innych materiałów wykończeniowych. Faktycznie w pewnym momencie tak było, ale dużo się zmieniło dzięki opracowaniu metody drukowania fototapet. I okazało się nagle, że da się mieć na swojej ścianie praktycznie dowolny motyw czy zdjęcie, bez ograniczania się do nijakich wzorków czy jednolitego koloru.

Aktualnie w sklepach oferujących takie produkty kupujący do wyboru mają od kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilku milionów różnych wzorów, tak więc możliwości w tym względzie są w zasadzie nieograniczone. Wśród nich zwiększająca się ilość to fototapety 3d, które z powodu swoich właściwości i wyglądu są bardzo chętnie kupowane. Zastosowane one mogą być w praktycznie każdym wnętrzu, zarówno to może być duży salon czy pokój, jak też wąski przedpokój czy kuchnia.

Odpowiednio dobierając wzór można powiększyć optycznie dane pomieszczenie, nadać mu głębi i wyrazu, co byłoby niemożliwe przy innych metodach wykończenia. Technologia druku pozwala na realistyczne odwzorowanie kolorów i motywów, przez co całość sprawia naprawdę realistyczne wrażenie. Możliwości aranżacyjne są nieograniczone. Tapety 3d naklejać można na całą ścianę albo jedynie jej niewielki fragment, wiele osób wybiera również kilka różnych wzorów, w ten sposób oddzielając różne części pomieszczenia. Istotne będzie to, że przy odpowiednim wykonaniu kolory utrzymują się przez długie lata, i przez ten czas nie będzie potrzebna wymiana tapety.

Decydując się na takie rozwiązanie pamiętać należy, że trzeba się będzie do tego przygotować w odpowiedni sposób. W pierwszej kolejności ważne jest, żeby zmierzyć dokładnie wszystkie ściany, na których fototapety mają być naklejane. Otrzyma się je bowiem w postaci przyciętych pasków, zgodnie z tym co podane zostało przy zamawianiu. Dużą uwagę zwrócić też należy przy klejeniu. Poszczególne paski przyklejać bowiem trzeba w odpowiednie kolejności, jednocześnie pilnując żeby dokładnie dopasować wzory.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY