ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Projekty ozdobne haftowane na firankach – jakie dekoracje do domu kupić?

Nieraz napotykamy się w mieszkaniu z dywanami, które są finezyjnie zdobione w różne zaplątane wzory, czy kompozycje kwiatowe. Istnieją również chustki o takim samym charakterze, będące czymkolwiek w odmianie obrusu na stół, czy nawet z większym natężeniem ławę. Gdzie jednakże jeszcze jesteśmy w stanie się spotkać z elementami pełnymi wzorów? Na pewno korzystne do tego typu zdobień są firanki. Nieraz ich wygląd nadaje domu z większym natężeniem gustownego charakteru, a dowolność wzorów oraz najróżniejszych mieszanki jest tu niezliczona.

Do tego firanka taka, coraz częściej jest wykończona u dołu na zasadzie dowolnego doborowego w formie kształtu, inaczej nie zawsze jest ona równo cięta oraz obszyta. Co do jej długości to jest to już indywidualna sprawa obywateli domu. Może być do samej posadzki, lub też nieco wyżej. Wzory mogą być wyszyte odmiennym kolorem, aniżeli reszta tkaniny, ale w większości wypadków jest to ta sama barwa, przeważnie jasna, a najporządniej biała. Wzory są lokowane w pewnym porządku, jakimś powtarzającym się ciągu oraz nigdy nie cechuje ich nieład.

Przymocowanie firanek i zasłon do karnisza. Jednym z specyficznych elementów pokoju, lub też kuchni jest karnisz. Jest to metalowa, a teraz częściej nawet drewniana listwa lokowana pod sufitem, wzdłuż ściany, tuż nad oknem, zwykle na całej długości tej ściany. Na listwie ulokowane są dwie szyny, jedna zewnętrzna, a druga wewnętrzna, tak by nie zbiegały się ze sobą. W szynach tych umieszczone są dobre zaczepy zwane żabkami. Przyczepia się do nich story, oraz firanki. Dzięki temu, że zaczepy umieszczone są w szynach można przesuwać i zsuwać, jak także ściągać zasłony oraz firanki według własnego uznania.

Od czasu do czasu niemniej jednak nie jest to konstrukcja szynowa, a najzwyczajniej w świecie dwie oddzielne, okrągłe belki, w jakim miejscu na jednej umieszcza się firanę a na pozostałej zazdrostkę. Wówczas również mocowane one są za pomocą elementów, takich jak na przykład okrągłe ruchome zaczepy w kształcie kółek, pozwalających na manewrowanie nimi na belce. Jeżeli chodzi o ich zapinanie to także wykonuje się to wedle uznania, w pewnym uzgodnionym porządku, w wyznaczonych odległościach od siebie, jednakże na tyle nie dużych, by dana firanka, czy zazdrostka nie wisiała nierównomiernie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY