ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Nieruchomości

Neony LED – jakie posiadają zalety i dlaczego stały się tak popularne

{Mało osób jest świadomych, że tak popularne neony posiadają stuletnią historię, bo pierwsze z nich pojawiły się na ulicach już na początku XX wieku. Tak więc widać, że neonowa reklama ma naprawdę długą historię, która w rzeczywistości cały czas trwa. Typowe neony wykonywane są z rurek ze szkła napełnionych mieszanką różnych gazów. Zależnie od tego, jaki był skład tej mieszanki, to otrzymywano różny kolor świecenia. Tego typu neony na ścianę czy też montowane na stelażach i dachach robią bardzo duże wrażenie, lecz mają parę dość istotnych wad. Przede wszystkim ich produkcja wymaga sporej ilości czasu, a do tego z powodu użycia szkła nie nie są one bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia.

Przy jakiejś awarii czy uszkodzenia najczęściej takiego elementu naprawić się już nie dało, tylko trzeba było zrobić zastępczy. Z tego też powodu wydawało się, że ten reklamowy nośnik powoli zniknie z naszych ulic, gdy na rynek wkroczyła technologia z diodami LED. Ledowe diody jako źródło światła przebojem się wdarły

Większość z nas zapewne kojarzy widoczne z daleka w nocy kolorowe reklamy, będące niczym innym jak neonami. Od ponad wieku ta forma reklamy ciągle się cieszy bardzo dużą skutecznością i popularnością, a dziś dzięki nowoczesnej technologii możliwości jej znacząco wzrosły. Klasyczne neony wykonuje się ze szklanych rurek wypełnionych mieszanką szlachetnych gazów. Jeśli z każdego końca rurki zostanie podpięte napięcie, to pod wpływem wyładowań gaz w rurce będzie świecił w odpowiednim kolorze.

Daje to niesamowite efekty, widoczne z bardzo daleka w każdych warunkach klimatycznych, lecz produkcja neonów o takiej konstrukcji jest trudna i wymagająca. Z uwagi na wykorzystanie szkła nie są one również odporne na uszkodzenia mechaniczne, z takich też powodów nie była to najtańsza i szybka do instalacji forma reklamy. Wszystko zmieniło się dzięki ledowej technologii, która pojawiła się kilkanaście lat temu i zyskała niesamowicie dużą. Takie neony led zaczęły być świetnym zastępstwem dla dotychczasowych konstrukcji, praktycznie zupełnie je wypierając z rynku. Są dużo tańsze, prostsze do wykonania, bardziej odporne mechanicznie i mogą dać nieograniczony zakres kolorów.

Napis ledowy umieszcza się w plastikowej rurce, jaką jest znacznie łatwiej zagiąć do dowolnego kształtu w stosunku do szkła, nie będzie ona również narażona na stłuczenie w przypadku jakiegoś uderzenia. Ledowe neony zużywają dużo mniej energii, co w obecnym czasie jest bardzo ważne, technologia ta umożliwia też użycie praktycznie każdego koloru, jaki sobie zażyczy zamawiający.

Świetnie sprawdzają się zarówno w reklamach wewnątrz obiektów, jak również za nimi, jak klasyczne neony. Firmy specjalizujące się w produkcji takich neonów gwarantują dużą elastyczność jeśli chodzi o wzornictwo czy wymiary, z tego też powodu każdy zrobić może neon na zamówienie właśnie taki, jakiego będzie potrzebował. A który świetnie będzie świecił przez kolejne lata.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY