Pozostale

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze pomocy drogowej

Nieprzewidziana awaria czy stłuczka mogą się zdarzyć na ulicy każdemu. Nawet jeśli się jeździ ostrożnie, to jednak trafić można na kogoś, kto nie zachowa należytej uwagi i doprowadzi do nieplanowanego zdarzenia. Niekiedy po tego typu zdarzeniach da się odjechać, ale często pojazd jednak nie będzie się nadawał aby kontynuować podróż. W takich też przypadkach trzeba jakimś sposobem odholować niesprawne auto, czy to pod swój dom, czy do jakiegoś warsztatu, w którym zostanie przeprowadzona naprawa.

Najlepsza będzie do tego celu jakaś dobra tania pomoc drogowa Lublin, jaka sprawnie przyjedzie do miejsca zdarzenia i później odwiezie pojazd do wskazanego miejsca. Aktualnie spora ilość właścicieli ma w ramach polisy OC także jakiś pakiet assistance, przez co nie będą oni musieli ponosić żadnych kosztów.

Wszystkimi rzeczami zajmie się bowiem ubezpieczyciel, w tym też znalezieniem kogoś, kto podstawi lawetę. Jednak jeżeli ktoś assistance nie posiada, to pomyśleć będzie musiał o tym, żeby lawetę zamówić, a potem zapłacić za nią. Dlatego też warto mieć przy sobie na taką okoliczność numery telefonów do dobrych firm, ponieważ nie wiadomo nigdy w jakich okolicznościach się przydadzą. Rzecz jasna zawsze można też będzie spróbować na miejscu coś znaleźć, chociaż w dużych nerwach i stresie łatwe to może nie być. Niestety bez przerwy trafić można na nieuczciwe firmy, które wykorzystują ciężką sytuację poszkodowanych i chcą zarobić na nich dużo podwyższając opłaty.

Z tego też powodu kluczową sprawą zanim się poprosi o przyjechanie powinno być dokładne ustalenie szczegółów płatności. Jeżeli zaproponowane stawki odbiegać będą mocno od konkurencji, to wtedy lepiej jednak poszukać kogoś innego, kto zaoferuje bardziej normalne warunki. Spore znaczenie również ma, zwłaszcza przy brzydszej pogodzie czas, po którym tania laweta Lublin będzie w stanie dojechać na miejsce zdarzenia. Czekanie na deszczu czy mrozie przez wiele godzin na pewno przyjemne nie będzie, tak więc warto i o tę rzecz dokładnie się dopytać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY