ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Pozostale

Jakie są plusy uruchomienia własnego firmowego bloga

Wiele osób jest świadomych tego, jak ogromnie dużo najróżniejszych informacji jest obecnie w internetowej sieci. Większość z nas też doskonale wie, że nie można ufać wszystkiemu, co się w sieci znajdzie. W naszym kraju obecnie legalnie funkcjonuje kilkaset tysięcy serwisów, o bardzo różnorodnej tematyce. Tak naprawdę każda osoba może sobie uruchomić taką stronę, ponieważ koszt tego jest naprawdę nieduży. I posiadając taką stronę umieszczać w zasadzie wszystko, co tylko nie będzie zabronione przepisami.

Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak również firm, nie ma tu żadnych większych ograniczeń. O ile za treści zabronione prawem, na przykład takie jak propagowanie przemocy czy szerzenie nienawiści można ponieść konsekwencje, to w przypadku rzeczy nieprawdziwych lub nierzetelnych już ewentualne konsekwencje raczej autora nie spotkają. A takie sytuacje wynikać mogą z paru rzeczy. Po pierwsze wiele osób dysponujących swoimi stronami raczej nie przykłada większej na to, co zostało na nich umieszczone.

Lecz coraz częściej zdarzają się przypadki, że dane treści mają służyć manipulowaniu społeczeństwem, wywoływaniem lęków, niepokojów czy nienawiści do jakiś grup. Są to działania celowe, zaplanowane i realizowane przez kogoś, kto ma w tym jakieś swoje wymierne cele. Z takich też powodów niezwykle istotne jest, żeby nie mieć zaufania do wszystkiego, co się znajdzie w sieci. Niestety wielu ludzi tak postępuje, bezkrytycznie podchodząc do tego, co uda im się przeczytać, przez co zaczynają być manipulowani.

Zresztą od niedawna coraz częściej słyszy się o tak zwanych fake newsach, czyli nieprawdziwych informacjach, lecz z uwagi na swoją formę i treść wywołujących określone reakcje czytelników. Walka z czymś takim nie jest łatwa, ponieważ w wielu przypadkach trudno w pierwszej chwili jest stwierdzić, czy coś jest faktycznie prawdziwe, czy jednak nie. Z tego też powodu najlepiej jest korzystać pewnych źródeł, takich jak na przykład https://www.codziennaporcjainformacji.info/, co do których ma się pewność, że zawierają rzetelne informacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY