Pozostale

Google analytics 4 – jakie korzyści niesie wdrożenie tego narzędzia

Internet zyskał ogromną popularność jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, dotyczy to w szczególności coraz bardziej popularnego handlu. Lecz odpowiednie planowanie działań wcale łatwe nie jest biorąc pod uwagę konkurencję, z takich też powodów są do tego potrzebne dokładne dane. A te uzyskać chociażby można z rozmaitych narzędzi analitycznych, w wśród których od dawna najbardziej popularne jest google analytics. W ostatnim czasie udostępniona została całkowicie nowa wersja tego narzędzia, oparta na zupełnie innym podejściu i dająca zupełnie nowe możliwości.

Użytkownicy przyzwyczajeni do wcześniejszej wersji z pewnością mogą być zaskoczone już po zobaczeniu panelu do zarządzania, jaki gruntownie przebudowano. Sporo istniejących raportów zostało wyłączonych lub przeniesionych w inne miejsce, a w zamian pojawiły się nowe. Lecz znacznie więcej zmian jest jeżeli chodzi o samo podejście do analizowanych danych. Google analytics 4 dla sklepu w miejsce odsłon używa zdarzeń, co zapewnia dużo większą niezależność, a równocześnie pozwala na śledzenie na różnych urządzeniach i platformach. Co ważne, dotyczyć do będzie zarówno zwykłych internetowych stron, jak również aplikacji, jakie są coraz powszechniej stosowane. Dzięki temu każdy użytkownik może być całościowo analizowany bez względu na to, gdzie się loguje i na jakim urządzeniu, co daje znacznie większe możliwości dla specjalistów zajmujących się marketingiem i promocją.

Dużym wsparciem dla wielu posiadaczy sklepów jest również prognozowanie zachowań użytkowników, można na przykład oszacować prawdopodobieństwa zakupu i odejścia, i w nawiązaniu do tego grupować klientów. W związku z tym że prezentowane narzędzie jest całkowicie nowe i działające niezależnie od dotychczasowego, to niezbędne będzie jego odpowiednie uruchomienie. Jeśli kogoś interesować będzie google analytics 4, to jeśli tylko posiada odpowiednią wiedzę, to zająć się tym może sam. Szczególnie że informacji na ten temat nie brakuje, dużo przydatnych znajdzie się na przykład na stronie https://clickflow.pl/google-analytics-4/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY