Pozostale

Dlaczego sprzedaż kamienicy jest trudniejsza niż normalnego mieszkania

Sprzedaż każdej nieruchomości wiąże się z dużą ilością spraw do pozałatwiania. W pierwszej kolejności taka transakcja przeprowadzona być musi przy pomocy notariusza, gdyż w innym przypadku nie będzie ważna. Lecz aby dało się ostatecznie stawić w takiej kancelarii, to wcześniej do załatwienia będzie szereg formalności, zarówno jeżeli chodzi o nieruchomość, jak też zainteresowanego kupca.

Każda pomyłka czy niedopatrzenie mogą być później źródłem wielu kłopotów, dlatego bardzo ważne jest dokładnie przygotowanie wszystkiego. Sporo tych spraw załatwić trzeba będzie już przy zwykłym mieszkaniu czy domu, a tym bardziej jeżeli będzie do sprzedaży coś znacznie większego. Jeśli ktoś ma do sprzedania kamienicę, budynek wielorodzinny czy biurowiec, to skala czekających go formalności rośnie wykładniczo.

Do tego dochodzi jeszcze sprawa finansów. O ile typowa cena transakcji lokali mieszkalnych mniej więcej wynosi kilkaset tysięcy złotych, to w przypadku kamienic czy biurowców trzeba myśleć o minimum kilkunastu milionach. A w przypadku takich kwot niezadbanie o odpowiednie bezpieczeństwo może skończyć się przykrymi następstwami. Tak duże sumy mają też wpływ na ilość potencjalnych nabywców. Ci ograniczeni raczej będą do inwestorów, którzy na zakupionym budynku na pewno później będą chcieli dobrze zarobić. Jak można więc zobaczyć takie transakcje wcale nie będą łatwe i wymagają niezbędnego przygotowania i doświadczenia.

Jeśli ktoś nie posiada na tyle umiejętności, aby zająć się tym wszystkim, to powinien przekazać to zawodowcom. Firmy oferujące obsługę takich transakcji znajdzie się bez problemów w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła skup kamienic i przeglądnięciu zwróconych wyników. Takie firmy posiadają dużą praktyczna wiedzę, dzięki czemu mogą zagwarantować wysoką jakość i bezpieczeństwo. Często też współpracują z prawnikami i notariuszami, a jeśli będzie potrzebna konsultacja budowlana to również nie będzie z tym problemu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY