ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Nieruchomości

Nieruchomości – lokalu mieszkalnego deweloperskie czy z rynku wtórnego?

To zapytanie pewnie każdy nabywca mieszkanie zadawał sobie przynajmniej parę razy. Bo również oraz decyzja do najprostszych nie należy. W dzisiejszych czasach na rynku nieruchomości mamią coraz atrakcyjniejsze oferty gruntownie oryginalnych mieszkań jak z bajki – specjalista ds. nieruchomości kraków. Niejednokrotnie są one położone w cudnych zakątkach w rozmaitych częściach miasta albo na jego obrzeżach.

Deweloperzy oferują również szereg udogodnień, na przykład w postaci ochroniarzy, jacy zapewniają bezpieczeństwo na osiedlu, na jakim sprzedawane są mieszkania. Z kolei mieszkania z rynku wtórnego to inwestycja o wiele tańsza i nieraz nie wymagająca nadmiernie zaawansowanych prac remontowo-wykończeniowych.

Należy jednak pamiętać, iż każda z tych opcji ma zarówno odpowiednie jak i kiepskie aspekty. Po raz kolejny kluczową rolę muszą odegrać nasze preferencje oraz możliwości finansowe. Jeśli jesteśmy w stanie zainwestować wyższą kwotę oraz dostać za nią znacznie bardziej surowy stan, lecz za to innowacyjny oraz na przykład w atrakcyjnej lokalizacji, wówczas propozycja deweloperska jest właściwym rozwiązaniem.

Mimo to dla osób ceniących tańsze i pewniejsze rozwiązania, mieszkanie z rynku wtórnego poprawniej spełni ich wymagania, albowiem, zależnie od jakości danej nieruchomości, nakład sił i pracy będzie z pewnością znacznie mniejszy niż w nowych oraz surowych mieszkaniach. Wysokie, często do tego zdobione, mieszkania w kamienicach stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne. Plusów jest w gruncie rzeczy bardzo dużo. Mieszkanie w kamienicy kojarzy się z dużą powierzchnią do wykorzystania. Mimo że niejednokrotnie metraż ten sam, w blokach zawsze będzie ciaśniej. Możliwym minusem wydaje się być właściwie tylko sprawa ogrzewania, ponieważ grubsze mury oraz wyższe ściany trudniej ogrzać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY